Sizi Arayalım
Müşteri Temsilcilerimiz Sizi Arasın
 • İsim & Soyisim*
  0
 • Telefon*
  1
 • Kısa Açıklama*
  2
 • 3
0 (322) 911 0 374

2014 Seo Çalışmaları İçin Bilinmesi GerekenlerSitelerimiz için ön önemli noktalardan biri seo çalışmalarıdır. Yapacağımız seo çalışmaları sayesinde sitemizin popülerliğini ve arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkmasını sağlayabiliriz. Arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkmak her zaman daha çok ziyaretçi trafiği anlamına geldiğinden seo çalışmalarımızı her zaman periyodik olarak yenilemeli ve üzerinde iyileştirme çalışmaları yapmalıyız.

Temel seo tekniklerini yıllardır uyguluyoruz ve düzenli olarak bu tekniklerin geliştirilmesi için kendi adımıza çalışmalarda bulunuyoruz. Arama motorlarının algoritmalarını belli periyotlarda düzenlemesi nedeniyle bizler de bu yeniliklere ayak uydurmak zorundayız. 2014 yılı içinde bu durum aynıdır. Geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi değişen algoritmalar gibi bu yılda da bilmemiz gereken ve değişen bir çok konu vardır.

2014 yılı için bilmemiz gereken seo yöntemleri arasında ilk sıralarda bulunan bazı konulara göz atmak gerekirse;

HALKLA İLİŞKİLER

Yeni dönem de artık kullanıcılarımız ile olan etkileşimimizin önemi fazlasıyla artıyor. Geri bağlantılar sağlamak bu zamana kadar önemi yüksek ama hatalı yapıldığında cezası olan bir yoldu. Şimdi ise geri bağlantıların önemi çok fazla bir durum alıyor. Güçlü bir geri bağlantı ağı oluşturmak için bir çok teknik kullanılıyor. Gün geçtikçe de bu teknikleri arttırmanın yolları artıyor olması geri bağlantıların (backlinklerin) çok daha fazla önem kazanacağı anlamına geliyor.

ARAŞTIRMA

Seo çalışmalarında önem sırlaması yapılacak olsa ilk sırala konulacak olan çalışmalardan biri anahtar kelime üzerine seo çalışmaları olacaktır. Google’ın son algoritma düzenlemesinin ardından gelen Hummingbird güncellemesi ile anahtar kelimelerin önemi bir kat daha artmış durumda. Yeni gelen güncelleme ile google artık içeriğiniz için kullanılan anahtar kelimeleri analiz edebilecek durumda. İçeriğiniz için kullandığınız anahtar kelimelerin içeriğiniz ile alakasının olup olmadığını fark ederek kullandığımız anahtar kelimeleri arama sorgularında daha üst sıralara çıkarabilecek yada alakasız anahtar kelimeler nedeniyle arama sorgularında siteniz gösterilmeyecektir.

TOPLULUK YÖNETİMİ

Sosyal medya üzerinde büyük kitlelere ulaşmak geçmişte olduğu gibi günümüzde de oldukça önemli bir konudur. Sosyal medya profillerini geliştirmek ve bu profilleri iyi yönetmek her site sahibinin üzerinde çalışması gereken bir durum halini almış durumda. Güçlü bir sosyal medya profili ile potansiyel kullanıcılarınız için çok daha yakın bir bağlantı kurmanız kaçınılmaz bir durumdur. Sosyal medya üzerinde kullanabileceğimiz Google plus platformu giderek artan kullanıcı sayısı ve önemi ile seo konusunda önemi günden güne artan bir sosyal platform haline gelmektedir. Güçlü bir Google plus profiline sahip sitelerin gün geçtikçe daha fazla popüler ve değerli siteler haline gelmeye başlayacağı beklenmektedir.

Seo çalışmalarımıza başlayacağımız ilk konu sitemizin kod yapısıdır. Html yapısı olarak seo çalışmalarının önemi söyleme gerek olmadığını hepimiz biliyoruz. Sitemiz için kullandığımız kod yapısında kullanacağımız başlıkların, meta taglarının ve sayfa içi seo çalışmalarının önemi hala ilk gün olduğu gibi önemli bir konudur.

Seo çalışmaları her gün kendini yenileyen ve ilerleyen bir yapıya sahiptir. Her an gelişen olaylar yada öğrenilen bilgiler ile hayat değişime uğruyor. İnternet dünyası da sürekli yenilenme içerisinde bulunan bir dünya. Bizlerde bu dünya içinde bulunmak ve bir yer kazanmak istiyorsak bu yeniliklere ayak uydurmak zorunda olduğumuzu biliyoruz.

Content Protection by DMCA.com

“2014 Seo Çalışmaları İçin Bilinmesi Gerekenler” üzerine 2 düşünce

 1. internet dünyasında kalıcı bir yerimiz olsun ve arama motorlarında üst sıralarda olmak istiyorsak kesinlikle SEO çalışmaları yapmak gerekiyor. SEO sayesinde sürekli ilerleyen ve gelişen sanal alemde adımızın duyulması için bu yeniliklere ayak uydurmak zorundayız.

 2. Bu sektörde tutunmak isteyenlerin olmazsa olmazıdır seo çalışmaları. İşte bu tür paylaşımların faydası paha piçilmez oluyor. Bizleri neler bekliyor öğrenmiş oluyoruz. Bu bilgileri kendimiz toparlayıp bu hale getiremeyiz. Teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.