Sizi Arayalım
Müşteri Temsilcilerimiz Sizi Arasın
  • İsim & Soyisim*
    0
  • Telefon*
    1
  • Kısa Açıklama*
    2
  • 3
0 (322) 911 0 374

Bundan 10 sene önceki SEO kavramını ele aldığımızda web sitesinde ki anahtar keline yoğunluğu ve alınacak kaliteli backlinklerin önemi son derece büyüktü. Tabi ki o zamanlarda günümüzde ki kadar yaygın bir web sitesi kavramı yoktu. CMS sistemlerin ortaya çıkması ile birlikte aslında farklı farklı seçenekler ortaya çıktı ve web sitelerinin rakamlarında çok önemli seçenekler ortaya çıkmaya başladı. Son birkaç sene içerisinde bu konu ile alakalı olarak atılan adımların değeri de arama motorlarının yenilediği algoritma sistemleri de ciddi anlamda farklı seçenekler sunuyor diyebilmekteyiz.

Anahtar kelime yoğunluğu bundan önceki dönemlerde SPAM kavramı ortada yok iken fazlası ile önemsiz bir şekilde yapılabilen unsurlardan birisiydi. Web sitenizin tüm içeriklerinde tek bir anahtar kelimeyi defalarca geçirerek ve bu kelimeye backlink alarak rahatlıkla ilgili arama sıralamalarında yükselmek çok daha kolay bir hal almıştı. Ancak günümüzde web sitesi sayılarının yükseliş göstermesi ile birlikte çok daha farklı seçenekler ortaya çıktı ve her ne olursa olsun daha dikkatli olmak gerekiyor. Anahtar kelimenin yoğunluk durumu ile alakalı olarak çok farklı seçenekler ortaya çıktı.

Anahtar Kelime Yoğunluğu
Anahtar Kelime Yoğunluğu

Günümüz bilişim sektöründe bir web sitesinin içeriği tek olabilir ancak içerisinde sunduğunuz bilgiler çok daha mükemmel seçenekler ortaya koyar. Birkaç sene içerisinde ortaya çıkan anahtar kelimelerde ki sistemsel değişiklik, arama motorlarının algoritma farklılıkları çıkarması ile birlikte çok daha mükemmel seçenekler ortaya çıkabiliyor diyebilmekteyiz. Hal böyle olunca çok daha dikkatli uygulamalar yapmak ver web sitemizin içeriklerini buna göre geliştirmek yine bu kadar önemli olacaktır.

Web sitelerinizde ve yayınladığınız içeriklerinizde her ne olursa olsun fazla anahtar kelime yoğunluğu yapmamak son derece önemli olacaktır. Tabi ki SEO uygulamaları konusunda hizmet aldığınız takdirde içeriklerinizi bu tip kriterlere göre değiştirtmeniz de son derece büyük önem arz eder.

Bir önceki yazımız olan Black Hat SEO Nedir? başlıklı makalemizde anti-seo, black hat seo ve black hat seo nasıl anlaşılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Content Protection by DMCA.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.