Sizi Arayalım
Müşteri Temsilcilerimiz Sizi Arasın
  • İsim & Soyisim*
    0
  • Telefon*
    1
  • Kısa Açıklama*
    2
  • 3
0 (322) 911 0 374

SEO uygulamaları profesyonellik gerektiren ve zaman içerisinde daha da kaliteli şekilde uygulanması gereken bir çalışma şekli olarak dikkat çeker. Normal yaşamda sektörler ve firmalar arası rekabetin olduğunu hepimiz biliyoruz. Günümüzde bu rekabet online ortama da aynı ciddiyet ile taşınmış durumda ve firmalar, sektörü içerisinde yer alan diğer firmalara nazaran çok daha ön planda olabilmek için belli başlı çalışmalara başvurur. Bu çalışmalar kampanya odaklı olduğu gibi rakip firmayı küçümseme amacı ile de yapılabilir. Arama motorlarında ki rekabette rakipleri ortadan kaldırabilmek için genellikle Black Hat SEO teknikleri dediğimiz düşürme odaklı çalışmalar ortaya çıkar.

Bu çalışmalar genellikle bir web sitesinin arama motorlarından ceza alması ya da arama sonuçlarından yok edilmesi için yapılan kötü amaçlı çalışmalardır. Çalışmaların kapsamını ilk aşamada anlayabilmek çok da mümkün olmaz ancak günümüzde bunu yapabilmenin birçok farklı yolu olduğunu unutmamak gerekiyor. Black Hat SEO kavramı özellikle son 3 sene içerisinde çok fazla ortaya çıkan ve uğraşılması gereken tekniklerden birisidir. Bir web sitesinin bu tarz bir çalışmaya maruz kalıp kalmadığını anlamak için backlink durumlarını sürekli olarak kontrol etmek gerekir.

Black Hat SEO
Black Hat SEO

Black Hat SEO Nasıl Anlaşılır?

Bu tip çalışmalar öncelikli olarak doğrudan olumsuz backlink almanız için hazırlanmakta olan çalışmalardır. Örnek olarak sektörünüz moda ve giyim ürünleri satan bir firmasınız. Arama motorları gözünde kendinizin içeriği ile alakalı olarak kelimeler dışında farklı alanlarda backlink alırsanız SPAM yapmış olursunuz. Hakkınızda adult içerikli ya da sizin içeriğinizin tamamen dışında sitelere birçok farklı içerikte backlink sunulması demek sizlere karşı uygulanan bir anti-seo çalışması demektir.

Bu çalışmalar arama motorları nezdinde çok ciddi sıkıntılar yaşayabilmeniz açısından sorun teşkil eder. Web sitelerinizin dışarı backlink çalışmalarını sürekli olarak kontrol etmeniz aslında bu aşamada önem teşkil eder. Webmaster Tools üzerinde sitenize gelen bağlantılar ile alakalı olarak bulunan alandan da bunu rahatlıkla inceleyebilme şansına sahip olabileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Domain Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Content Protection by DMCA.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.