Sizi Arayalım
Müşteri Temsilcilerimiz Sizi Arasın
 • İsim & Soyisim*
  0
 • Telefon*
  1
 • Kısa Açıklama*
  2
 • 3
0 (322) 911 0 374

e_ticarette_yukselmekİnternet üzerinden alışveriş yapmanın daha kolay ve daha kaliteli bir alışveriş yolu haline gelmesi üzerine pek çok firmanın hazırlamış olduğu internet sitesi üzerinden e-ticaret yaparak müşterilerine ulaşması söz konusu olmuştur. Hatta günümüzde bir firmanın kurumsallığı üzerinde de elektronik ticaret yapmasının büyük bir etkisi olduğunu söyleyebilmemiz mümkündür.

İnsanların alışverişlerinde internet olanaklarını değerlendirmesi ve hatta pek çok marka ve ürün için daha fazla seçeneğe sahip olabilmeleri ve diledikleri ürünü kapılarına kadar getirtebilecek olmaları nedeniyle internet alışverişlerinin daha cazip hale geldiğini söyleyebiliriz. Günümüzde insanların daha fazla ürün seçeneği ve daha fazla fiyat seçeneği için internet üzerinden alışveriş yapmaları söz konusu olduğundan pek çok marka ve firmanın ürünlerini bu yolla satışa sunması da kaçınılmaz hale gelmiştir.

Söz konusu tek bir ürün olduğunda bile oldukça fazla seçeneğin bulunması doğal olarak insanların alışveriş yapabileceği daha fazla e-ticaret sitesi anlamına gelmiştir. Bu yolla firmaların ya da kişilerin ürünlerini ve hizmetlerini daha rahat bir şekilde tanıttıkları ve daha fazla kişiye ulaşarak kazançlarını artırabildiklerini söyleyebilmemiz mümkündür. Elbette birçok rakibin olduğu bu alanda rakiplerinizin önüne geçebilmeniz için daha fazla çaba harcamanız gerekebilmektedir.

Hazırlamış olduğunuz sitenin diğer sitelerin önüne geçebilmesi için öncelikle site içi optimizasyonu ve tasarımı konusunda sağlam çalışmalar yapmanız gerekecektir. Sitenizde bulunan ürün tanıtım yazılarının SEO uyumlu hale gelmesi ve satışını yaptığınız ürünlerin ya da verdiğiniz hizmetlerin görsellerle açıklanması da sitenizin daha fazla ziyaretçi çekmesini sağlayacaktır. Sitenize giren her ziyaretçi potansiyel bir müşteri olduğundan dolayı insanlara sitenizde sadece bir ürünü ya da bir hizmeti değil tüm ürünleri özendirecek tasarımlar oluşturmanız önem taşır.

E-ticaret yapan firmaların başarısız olma nedenlerinin en büyüğü sundukları seçeneklerin azlığıdır. Sahip olduğunuz ürünler ve hizmetler için daha fazla seçenek sunmanız, bu seçenekleri doğru şekilde tanımlayabilmeniz daha fazla verim almanızı sağlayacağından bu konuya özellikle dikkat etmeniz önem taşır. Ürünlerinizin ve hizmetlerinizin tanıtımını ne kadar iyi yaparsanız ziyaretçilerinizin müşteri haline dönüşmesi o kadar kolay olacaktır. Ürünlerin görsellerinin ilgi çekici olması ve benzer ürünleri için oluşturacağınız kategoriler sitenizin daha rahat kullanılmasını sağlayacaktır.

Siteniz üzerinden ticaret yapmanız söz konusu olduğundan dolayı farklı ödeme seçeneklerini kullanmanız da önem taşır. Böylelikle ziyaretçileriniz ödeme şekillerinin de kolaylığından dolayı diğer elektronik ticaret siteleri yerine sizinle çalışmayı tercih edeceklerdir. Ayrıca taksitlendirme seçenekleri de oluşturmanız daha rahat bir ödeme alternatifine sahip olmaları nedeni ile sizi seçmeleri konusunda büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Bunun yanı sıra sizin açınızdan farklı ödeme seçeneklerine sahip olmanız firmanızın daha kurumsal bir yapıya sahip olması konusunda size yardımcı olacaktır.

E-ticaret konusunda firmanızı yükseltmek için yapabileceğiniz pek çok dış çalışma da bulunmaktadır. Sosyal paylaşım sitelerinde e-bülten yayınlamak ve e-mailing sistemi ile potansiyel müşterilerinize mail yollayarak yeni ürünlerinizden ve kampanyalarınızdan bahsetmek sitenizin daha fazla kullanılmasına olanak sağlayacaktır. Böylelikle yeniliklerinizi daha hızlı şekilde duyurabilmeniz de mümkün olacağından reklamlar için ayıracağınız bütçeyi daha verimli bir şekilde kullanabilmek için size daha hızlı sonuç verebilecek yollardan reklamınızı yapmanız basılı kâğıtlarla kampanyanızı duyurmaktan daha kolay olacaktır.

Content Protection by DMCA.com

“E-Ticarette Yükselmek” üzerine 4 düşünce

 1. Sunulan hizmetin kalitesi farklı alternatifler içinden en iyileri ve en ideallerini sunabilmesinde gizlidir . bunların yanında ilk dikkat çekecek husus maliyetidir . Tutar ve kaliteyi bir arada tutan ürünler tercih seçeneklerini sabitler.

 2. Şu bir gerçek ki, bir firma e ticaret sitesinde yükselişe geçmek istiyorsa, o süteyi güncel tutacak, masraftan kaçamayacak; reklamlar verecek sosyal medya sitelerine. Yükseliş popüler olmaktan geçer.

 3. İnternet satışı konusunda şirketlerin başarılı olmasını sağlayacak önemli faktörlerden birisi de bence, sosyal medya üzerinden hedef kitle analizi yaparak, doğru zamanda doğru reklamı yayınlamaları olacaktır.

 4. Müşteri memnuniyetinin ön planda olması sözkonusudur. E bülten konusunun abartıldığı durumlar var. Hiç okunmadığı durumlar var. Dolayısıyla memnun olmayan ve rahatsız edilen müşteriler oluşuyor. Seçici olunması gerekir .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.