Sizi Arayalım
Müşteri Temsilcilerimiz Sizi Arasın
  • İsim & Soyisim*
    0
  • Telefon*
    1
  • Kısa Açıklama*
    2
  • 3
0 (322) 911 0 374

Google, web sitesi yöneticilerine özel olarak rehberler hazırlayarak, başarıya ulaşmanın yollarını aslında sunuyor. Bu açıdan Google’ın sitenizi sevmesini istiyorsanız, mutlaka oyunu kurallarına göre oynamanız gerekiyor. Eğer siteniz için ilk adımda bu kriterleri aşamıyorsanız, sitenin geleceği ile ilgili ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz. Peki, Google ne istiyor?

Otomatik Olmayın!

Sitelerde özelikle içerik üretilmeyecek duruma gelindiğinde sık sık yapılan hatalardan birisi de otomatik bir şekilde içeriklerin çekilmesi. Özel yazılımlar ile belirli kriterler dahilinde diğer sitelerden içeriklerin çekilmesi ve botlar ile içeriklerin yayınlanması, Google tarafından fark edilebilir bir durum. Üstelik Google’ın sevmediği işlemlerden birisi. Bu nedenle eklentiler ve uygulamalar ile sitenize otomatik bir şekilde içerik kasmak artık bir fayda sağlamıyor.

Özgün Müsünüz?

Google’ın Sizden Ne İstediğini Biliyor Musunuz?Kullanıcı odaklı, bilgilendirici ve okuyana bir değer katacak içeriklerin oluşturulması artık çok daha ön planda. Bu bakımdan kopya içerikten kesinlikle uzaklaşılması gerekir. Üstelik özgünlük sadece bir haberin ya da içeriğin farklı kelimeler ile anlatılması değil, ortaya yeni bir şey çıkarabilmektir. Bu açıdan sitenizin içerik planlamasını yaptıktan sonra ilgili içerikler için farklı konular ve bilgiler sunulması Google için en değerli durumlardan birisidir.

Ayrıca farklı sitelerden derleyerek bir araya getirdiğiniz içerikler de Google nezdinde kabul görmez. Bu tip içerikler için “Toplama İçerik” tanımlamasını kullanan Google, bu nedenle içerik politikalarınızı gözden geçirmenizi isteyebilir.

Şeffaf Olun!

Google gizlilikten pek hoşlanmaz. Bu nedenle gizli içerikler, bağlantılar ya da yönlendirmelerden olabildiğince uzak durulması gerekir.

 Amacınızı Unutmayın, Hedefe Yönelin!

Bir site oluşturulduğunda title ve description gibi bölümler oluşturulur. Bu aslında sitenin neden açıldığını, kullanıcılara hangi konularda bilgi verileceğini belirten önemli ipuçlarıdır ve Google site analizlerinde bu tür bilgileri de derleyerek site için genel bir şablon çıkartır. Bu şablon doğrultusunda oluşturularak katma değeri yüksek içerikler, Google tarafından analiz edildikçe sitenin değeri artacaktır. Fakat amaç dışı, farklı anahtar kelimelerin yer aldığı içeriklerin oluşturulması, giderek sitenin puanını silecektir. Bu nedenle kesinlikle sitenin amacı dışına çıkılmamalı ve hedefe doğru kararlı bir şekilde gidilmesi gerekmektedir.

Temiz Yazılım Kullanın!

Pek çok site yöneticisinin en çok sorun yaşadığı konuların başında güvenlik gelir. Özellikle artan rekabet, sitelere farklı bağlantılar, virüs gibi yazılımların bulaşmasına neden olabilmektedir. Site yöneticisinin bu durumdan haberdar olmaması ve duruma müdahale etmemesi ise sitenin ciddi bir risk içermesine neden olur ve Google’ın duruma müdahale etmesine sebebiyet verebilir. Bu nedenle yazılımın kontrol edilmesi ve sitenin farklı araçlar ile kontrol edilmesi önerilir.

Google’ın sitenizi sevmesini istiyorsanız, öncelikli olarak bu kriterlere uyum sağlamanız gerekir. Bu kriterleri sağladığınızda doğru içerik planlaması ve sosyal medya yönetimi sayesinde sitenizi yükseltebilmeniz, daha fazla kişiye ulaşmanız ve böylece sitenizin yıldızını parlatmanız çok daha kolay olacaktır. Üstelik bu başarıya giden yolda sadece ilk basamaktır.

Bir önceki yazımız olan 2015 Profesyonel SEO Uygulamarı başlıklı makalemizde 2015 seo uygulamaları ve seo hakkında bilgiler verilmektedir.

Content Protection by DMCA.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.