Sizi Arayalım
Müşteri Temsilcilerimiz Sizi Arasın
  • İsim & Soyisim*
    0
  • Telefon*
    1
  • Kısa Açıklama*
    2
  • 3
0 (322) 911 0 374

Arama motorları nezdinde SEO çalışmaları ile alakalı olarak sürekli farklı farklı kural bütünleri ortaya çıkmaya devam ediyor. Son birkaç sene içerisinde özellikle web sitelerinin kodlamaları ile alakalı olarak da unsurlara dikkat eden ve Google Page Speed kavramı ile de bunu denetleyen Google, sıralamaları belirlerken birçok farklı kıstası kontrol etmeye de devam ediyor. Zaman içerisinde çok daha mükemmel seçenekler ortaya çıkıyor ve bizler, bu sektörde daha iyi bir şeyler yapabilmek için çalışıyoruz.

Javascript, bildiğimiz gibi web sitelerinin dinamizm kazanması ve görsel anlamda çok daha fazla uygun hale gelebilmesi için olmazsa olmazlardan birisi olarak da dikkat çekiyor. Son birkaç sene içerisinde arama motorları, Jquery biçiminin de ortaya çıkması ile birlikte JS kısaltması ile bildiğimiz bu yazılım dilini ortadan kaldırmayı başardı. Google Page Speed Insights kısmından web sitelerini tarattığınız zaman Javascript sorgularını daraltın şeklinde mutlaka ama mutlaka bir seçenek sunuluyor. Bu da aslında kod biçiminin arama motorları nezdinden çok daha sevilmeyen bir hale gelmesi anlamına geliyor

Javascript
Javascript

Sorgu ve dinamizm olarak çoğu zaman web siteleri yorduğu bir gerçek ancak her ne olursa olsun günümüz web sitesi teknolojilerinde olmazsa olmazlardan birisi haline de gelmeyi başardı. Google Page Speed sistemi, bu tip bilgileri nedeni ile birçok kesim tarafından önemsenmese de bir web sitesinin her anlamda hızlı çalışabilmesi, için sorguların daraltılması aslında önemli bir gerçek. Web sitenizin hızlı bir şekilde çalıştırmak ve arama motorları nezdinde önemli bir adım atmak istiyorsanız sorguları mutlaka minimize etmek önemlidir.

Javascript, her ne kural konursa konsun çok kolay vazgeçilemeyecek bir kodlama biçimidir. En azından Jquery kodlama biçimi de bu sistemin altyapısını kullanır. Web sitelerinizin daha hızlı çalışabilmesi için kod sıkıştırma sistemini ve tarayıcı önbellekleme mantığını da mutlaka kullanmanız gerekebilir.

Bir önceki yazımız olan SEO Listeleme Mantığı başlıklı makalemizde seo ve seo listeleme mantığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Content Protection by DMCA.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.