Sizi Arayalım
Müşteri Temsilcilerimiz Sizi Arasın
  • İsim & Soyisim*
    0
  • Telefon*
    1
  • Kısa Açıklama*
    2
  • 3
0 (322) 911 0 374

Arama motorları SEO açısından bir kavram değişikliğine doğru gidiyor. Bildiğimiz gibi son olarak yapılan Pagerank güncellemesi 1 yıl kadar önce yapılmış ve o günden bugüne herhangi bir değişiklik olmaksızın sistem devam ediyor. Artık listeleme mantığı ile alakalı olarak da çok ciddi değişiklikler meydana gelmeye başladı. Son dönemlerde özellikle artık META anahtar kelimelerin değerini ciddi anlamda kaybettiğini görüyoruz. Arama motorları listeleme açısından değerlendirme yaparken TİTLE = URL = DESCRİPTİON kavramlarını son derece ciddi şekilde dikkate alarak listeleme yapmaya başladı.

Listeleme mantığında yapılan değişikliklerde en önemli farklılık ise türev aramalarda yazı içerisinde geçirdiğiniz cümle kalıplarının DESCRİPTİON, URL ya da TİTLE kısımlarında yer almıyorsa bile listelenmesidir. Kısacası artık doğrudan cümle ya da kelime kalıbı odaklı bir sürecin içerisinde girdiğimizden dolayı yazı içerisinde kullanacağımız arama türevlerinin de çok büyük önem arz ettiğini unutmamak gerekir. Bu da demek oluyor ki kısa bir süre içerisinde daha farklı algoritma güncellemeleri meydana gelecek ve insanların bu anlamda ki fikirleri de açığa çıkmış olacak.

SEO Listeleme Mantığı
SEO Listeleme Mantığı

SEO listeleme mantığı üzerinde yapılan bu değişiklik ile birlikte dolayısı ile META KEYWORDS unsuru biraz daha geri plana düşmüş olacak. Hal böyle olunca yeni nesil uygulamaları takip etmek ve buna göre hareket etmek gibi bir gereksinim de ortaya çıkmış olacak. Türkiye’de özellikle bilinen ya da bilinmeyen tüm kavramlar 2015 yılı itibari ile ciddi anlamda değişiklik gösterecek gibi bir durum söz konusu. Zaman içerisinde atılacak adımların niteliği ve kalitesi de elbette buna göre olacak.

Web siteleri için her zaman olduğu gibi backlink unsuru yine önemini kaybetmeden listelemeye etkisini sürdürüyor. Kısa süre içerisinde başarı elde etmek için kaliteli web sitelerinden tanıtım yazısı da almalısınız.

Bir önceki yazımız olan Okuyucu İçin SEO İçerik başlıklı makalemizde seo ve seo içerik hakkında bilgiler verilmektedir.

Content Protection by DMCA.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.