Sizi Arayalım
Müşteri Temsilcilerimiz Sizi Arasın
 • İsim & Soyisim*
  0
 • Telefon*
  1
 • Kısa Açıklama*
  2
 • 3
0 (322) 911 0 374

Bu sektör içerisinde yer alan insanların sorduğu önemli bir soru da SEO ve hosting ilişkisi ne derece birbirini destekliyor? Bildiğimiz gibi sektör aldı başını gidiyor ve artık web sitelerinizin her anlamda diğer sitelere nazaran fark yaratabilmesi için dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Zaman içerisinde insanların beklentilerini karşılayacak yeni gelişmelerin olması, son derece normal sonuçları da beraberinde getirir ancak ticari amaçlı olarak son dönemde ortaya çıkan yeni nesil terimler söz konusudur. SEO hosting kavramı bu şekilde ortaya çıkmıştır ancak yine de böyle bir sistemin olduğunu inkar etmemek gerekir. Bunun nedeni doğrudan İP class mantığı ile alakalıdır.

Arama motorları bugün web sitelerini değerlendirirken birçok önemli unsuru kontrol altına alarak kaliteli web sitelerini ayrıştırmak için uğraşır. Özellikle hosting sektöründe arama motorları açısından dikkat edilmesi gereken önemli unsurlardan birisi vardır ki o da İP CLASS sistemidir. Günümüz teknolojilerinde sunucuların güçlükle de olsa ayırt edebildiği A Class İP sınıfı yer almaktadır. Arama motoru, SEO açısından baktığında bu sınıfı inceler ve bu tip sunucular içerisinde barındırılan web siteleri bir adım daha önde olacaktır.

SEO ve Hosting
SEO ve Hosting

Tabi ki hosting ile alakalı olarak niteleyebileceğimiz diğer birkaç ilişki de sitenin kapanmaması, sorgulara hızlı cevap verebilmesi ya da bu gibi diğer birkaç önemli detay nitelendirilebilir. Google Page Speed kavramının ortaya çıkması ile birlikte web sitelerinin yanıt süreleri de çok önemli hale gelmiş ve insanların bu anlamda ki beklentileri karşılayabilmesi için çok daha önemli detaylar ortaya çıkmıştır. Hosting seçimi, bir web sitesinin en önemli unsurlarından birisi haline gelmiştir. Sürekli kapanan siteler, arama motorlarının güvenini zedeleyen unsurlardır ve bu durum birçok kişinin canını sıkar.

SEO ve hosting ilişkisi adı altında incelenmesi gereken ana başlıkları aslında tek tek sunarak bilgi sahibi olmanızı sağlamak amacındayız. Firmamızdan alacağınız tüm danışmanlık hizmetlerinde sizlere en doğru bilgileri anlık olarak sunacağız. Kısaca ilişki şu şekilde nitelendirilebilir;

 1. A Class İP
 2. Kapanmayan sunucu
 3. Hızlı yanıt veren sunucu

Bir önceki yazımız olan SEO ve Domain İlişkisi başlıklı makalemizde seo uyumlu domain ve seo ve domain ilişkisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Content Protection by DMCA.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.