Sizi Arayalım
Müşteri Temsilcilerimiz Sizi Arasın
 • İsim & Soyisim*
  0
 • Telefon*
  1
 • Kısa Açıklama*
  2
 • 3
0 (322) 911 0 374

seo ve web sitesi ilişkisiArama motoru optimizasyonu olarak adlandırılan ve internet üzerinde bulunan tüm sitelerin arama motorlarındaki sıralamasını belirlemekte kullanılan araçların ve uygulamaların tamamına SEO diyebilmemiz mümkündür. Sitenizde yer alan yazıların bu optimizasyona uygun olarak yazılması sayesinde sitenizin arama motorlarının ilk sayfalarında ve hatta ilk sıralarında yer alması mümkün olmaktadır.

Web sitesi hazırlayan kişi ve firmalar sadece sitelerinin bulunmasını istediklerinden dolayı site kurmazlar. Daha fazla kişi tarafından kullanılmak ve daha fazla kişiye ulaşabilmek amacıyla kurulan web sitelerinin sıralamalarda üst sırada bulunması sayesinde bu amaca daha hızlı bir şekilde ulaşılması mümkün olacaktır. Siteniz için potansiyel kullanıcı olarak karşınıza çıkabilen kişilerin geneline baktığımızda bir ürün almak ya da hizmet aldıklarında ve yahut bir konu hakkında bilgi almak istediklerinde bunlarla ilgili olarak öncelikle arama motorlarında arama yaptıklarını görebilirsiniz.

İnsanların tüm araştırmalarını arama motorlarını kullanarak yapması nedeniyle hazırlanan web sitelerinin arama motorları ile dost olması büyük bir öneme sahiptir. Siteniz arama motorları ile dost içeriğe sahip olduğunda arama motorlarında hızla yükselebilecektir. Bu da sitenizi daha fazla ziyaretçinin takip etmesi anlamına gelecektir. Çünkü arama motorları ile arama yapan insanlar öncelikle ve çoğunlukla karşılarına çıkan ilk sayfadan arama yapmaya başlamaktadırlar. Arama motorlarında ilk sırada yer alabilmek için de SEO uyumlu yazılar yazmanız ve içeriklerinizin kopya ya da alıntı olmaması önem taşır.

Bir web sitesinde kopya ya da alıntı içeriklerin bulunması sitenizin sahte olması ve banlanması ile sonuçlanacaktır. Arama motorları bu durumdaki siteleri hatalı olarak ya da hırsız siteler olarak gördüğünden ceza alabilmeniz de söz konusudur. Bu sebeple içeriklerinizin özgün olması büyük bir öneme sahiptir. Birçok yerde SEO uyumlu yazıların yazılması gerektiği ile ilgili bilgiler verilmektedir. Sitelerde bu formata uygun olan yazılar yazılması sayesinde sitenizin kısa sürede arama motorları ile dost hale gelmesi ve daha fazla kullanıcı tarafından kullanılması mümkün olacaktır. Bu da sitenizin başarısını yükseltecek bir etken olarak karşımıza çıkmaktadır.

Teknolojiyle ve bilişim sektörüyle iç içe olmayan kişilerin yapmış oldukları en büyük hata sitenin başarısı için yapılacak çalışmaları gereksiz ve kolay olarak görmeleridir. Pek çok kişi sitesini kendi çabaları ile ayakta tutabileceğini düşünse de aslında sitelerinin engellenmesine ve ceza almasına neden olabilecek adımlar atabilmektedir. Durum böyle olunca insanların web sitesi hazırlamak ve sitenin başarılı olmasını sağlamak için nafile çaba harcadıklarını söyleyebilmemiz mümkündür. Belli bir bilgi birikimine ve web sitesi tasarımı hakkında gerekli bilgilere sahip olmayan kişilerin internet ortamında ayakta durabilecek bir siteye sahip olabilmesi mümkün olmayacaktır.

Hizmet sektöründe yer alan ya da ürünlerinin e-ticaretini yapmak amacıyla internet üzerinden daha fazla kişiye ulaşmak isteyen kişilerin göz ardı edemeyecek oldukları konu sitelerinin SEO uyumlu hale gelmesidir. Bunun için sadece sitenin yazı içeriğinin kopya ya da alıntı olmaması değil kullanılan görsellerin çekiciliği ve site şablonlarının da kullanıcı dostu olma özelliğine sahip olması gerekmektedir. Böylelikle sitenizin başarısını artırabilmeniz ve kısa zamanda daha fazla kullanıcı tarafından ziyaret edilerek ürün ve hizmetlerinizden faydalanılmasını sağlayabilmeniz mümkün hale gelecektir.

Bir önceki yazımız olan 2014 Seo Çalışmaları İçin Bilinmesi Gerekenler başlıklı makalemizde 2014 seo çalışmaları, değişen seo çalışmaları ve seo hakkında bilgiler verilmektedir.

Content Protection by DMCA.com

“Seo ve Web Sitesi ilişkisi” üzerine 2 düşünce

 1. SEO ve web sitesi ilişkisi zaten var. Ancak ne derece bunu önemsediğin ve ne gibi çalışmalar yaptığın önemli. Bu ülkede SEO yapıyorum diye adam kandıran insan çok. Ama netbimin bilgileri gerçekten herkesi bilinçlendirme amaçlı. Nitelikli bilgi

 2. Birçok amatör web site yaptıran kişi bilgi sahibi olmadıklarında dolayı bu konuyu önemsemiyorlar.Ama arama motorlarında üstlerde olmak bir sitenin çabuk gelişmesini etkileyen faktörlerin başında geliyor.Bir çok kişi SEO nedir bilmiyor.Çok açıklayıcı bir yazı olmuş..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.