Sizi Arayalım
Müşteri Temsilcilerimiz Sizi Arasın
  • İsim & Soyisim*
    0
  • Telefon*
    1
  • Kısa Açıklama*
    2
  • 3
0 (322) 911 0 374

Online reklamcılık adı altında inceleyebileceğimiz birçok farklı reklam tekniği olduğunu öncelikle unutmamamız gerekiyor. Bildiğimiz gibi artık gerçek hayatta olduğu kadar online ortamda da firmalar arasında sektörel rekabetin çok yoğun bir şekilde yaşandığını biliyoruz. Bir firmanın diğer firmalara nazaran çok daha fazla online müşteri kitlesine hitap edebilmek için sosyal medya tekniklerini en iyi şekilde kullanması ve aynı zamanda Google Adwords üzerinde reklamlar yayınlayarak ilgili aramalarda rakip firmalara nazaran çok daha fazla ön planda çıkması gerekir.

Sosyal medya reklamları, özellikle son birkaç sene içerisinde Facebook şirketinin çok daha ticari bir alt yapıyı benimsemesi ile birlikte kurumsallara bu anlamda çok ciddi bir kitleye ulaşma imkanı sunuyor. Reklamların günümüzde ki etkisini bilmeyen yoktur. Her ne olursa olsun dünyanın en çok kullanılan sosyal medya sistemi olan Facebook üzerinde reklamlarınızın çıkması, sizlere bu bağlamda çok ciddi bir potansiyel müşteri kazandıracaktır. Tabi ki iki ayrı platform bu anlamda sizlere mükemmel seçenekler sunuyor ancak Google reklamları, sosyal medya reklamlarına nazaran çok daha ciddi getiriler sunuyor.

Sosyal Medya Reklamları ve Adwords Farkları
Sosyal Medya Reklamları ve Adwords Farkları

Facebook üzerinde o kadar ciddi bir potansiyel söz konusu ki buna inanmak güç. Ancak Facebook üzerinde arama bazlı bir reklam listelemesi henüz söz konusu değil. Yani aradıklarınıza göre reklam listelemesi yapan bir sistem durumunda değiller. Genel olarak gelen reklam taleplerini kullanıcının tarayıcı geçmişine göre listelemekteler ve tıklama sonucunda bir nevi ziyaretçi mantığı ortaya çıkar. Bu ziyaretçi mantığı sitenizi ziyaret etmek için gelir ve potansiyel bir müşteri kitlesi değildir.

İnsanlar bir ürün satın alacaklarında arama motorlarını kullanırlar ve reklamlar da ilk sıralarda çıktığından dolayı Adwords çok daha hızlı bir şekilde potansiyel kitleye ulaşabilmeniz adına sizlere muazzam imkanlar sunar. Zaman içerisinde çok daha fazla ilerleme kaydeden Google Adwords, potansiyel müşteri bakımından özellikle e-ticaret sitelerine muazzam bir getiri sunar ve bu bağlamda fark yaratacak unsurlardan birisi olacaktır. Ancak iki sistemin de etkin bir şekilde kullanılması ve bütçe ayrılması, zaman içerisinde çok ciddi bir getiri sunacaktır.

Bir önceki yazımız olan Google Adwords Reklam ve Bütçe Yönetimi başlıklı makalemizde google adwords bütçe yönetimi, google adwords reklam ve bütçe yönetimi ve google adwords reklam yönetimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Content Protection by DMCA.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.