Sizi Arayalım
Müşteri Temsilcilerimiz Sizi Arasın
  • İsim & Soyisim*
    0
  • Telefon*
    1
  • Kısa Açıklama*
    2
  • 3
0 (322) 911 0 374

Sosyal medya, bildiğimiz gibi kısa zaman içerisinde insan hayatında çok önemli bir yere sahip oldu. Ülkemiz, her geçen gün teknolojiye ayak uyduran ve ayak uydururken de beklentileri tam anlamı ile karşılama safhasında gelişim süreci içerisinde olan ülkelerden birisi durumunda. Günümüzde e-ticaret sitelerinin ya da bu gibi akla gelebilecek birçok farklı seçeneğin ne kadar büyük önem arz ettiğini unutmamak gerekir. Sitelerin kendilerini duyurabilmeleri için reklama ihtiyaç vardır ve reklamsız bu sektör içerisinde tutunabilmek ne yazık ki imkansızdır.

Sosyal medya reklamları kapsamında yapacağınız çalışmalar, milyonlarca kişiye ulaşmanız açısından sizlere mükemmel seçenekler sunar ve işte bu noktada farklı farklı sonuçlar meydana gelir. Her ne kadar reklam verirseniz verin, ilgi çekici görseller kullanmadığınız takdirde reklamlarınız herhangi bir anlam ifade etmez. Bunun nedeni ise kullanıcının dikkatini çekemediği içindir. Dikkat çekici bir reklam her zaman için kullanıcıyı tıklamaya ve incelemeye teşvik eder ve işte bu neden dolayısı ile reklamın görselliği hat safhada olmalıdır.

Sosyal Medya Reklam
Sosyal Medya Reklam

Açık renklerde ve marka değerinin ön plana çıkarılması yerine kampanyanın ön plana çıkarıldığı görseller her zaman için tıklanacak görsellerdir ve bu tip reklamlardan online satışlar ciddi patlama yapar. Sosyal medyada insanlar ilgi çekici şeyler ararlar ve bu neden dolayısı ile reklamlarda da ilgi çekici materyallerin kullanılması çok daha mükemmel sonuçları beraberinde getirir. Tıklanma oranlarını incelediğiniz zaman kampanya haberleri ve ilgi çekici görsellerin çok daha ciddi bir şekilde ilgi gördüğünü görebilme şansına sahip olabilirsiniz.

Bununla birlikte Facebook ve Google reklamları, milyonlarca kişiye hitap edebilmeniz için olmazsa olmazlardandır ve mutlaka değerlendirilmesi gereken unsurlardan da birisi olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Youtube Video Reklamları ve Önemi başlıklı makalemizde yotube video reklamlarının önemi ve youtube video reklamları hakkında bilgiler verilmektedir.

Content Protection by DMCA.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.