Sizi Arayalım
Müşteri Temsilcilerimiz Sizi Arasın
 • İsim & Soyisim*
  0
 • Telefon*
  1
 • Kısa Açıklama*
  2
 • 3
0 (322) 911 0 374

Web Tasarımının Önemiİnternetin en yaygın iletişim organı haline gelmesi ve insanların iletişim dışındaki pek çok ihtiyacı için de interneti kullanması nedeni ile firmaların kendilerine bu ortamda yer edinmesi zorunluluk haline gelmiştir. Ancak sadece bir siteye sahip olmak da internette başarılı bir yolda ilerlemek için eterli gelmemektedir. Bunun için özellikle web tasarım uygulamalarına dikkat edilmesi ve bu konuda titiz bir çalışmanın yapılması önem taşımaktadır.

Bir kurumun kurumsallığını da pekiştiren bir özelliği bulunan siteler sayesinde ürünlerin tanıtımı ve firmaların vermiş olduğu hizmetlerin tanıtımı daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Ancak bunun tam anlamıyla gerçekleşebilmesi için sitenizin belli kurallar çerçevesinde hazırlanması gerekmektedir. Sitenizin oluşturulması sırasında gerçekleşen tüm işlemlerin sitenizin tasarımı ile ilgili olduğunu söyleyebilmemiz mümkündür.

Kullanacağınız yazılardan görsellere kadar her şey sitenizin tasarımı ile ilgili olduğundan site hazırlamanın web tasarımı ile ayrılmaz bir ilişki içerisinde bulunduğunu söyleyebilmemiz mümkündür. Hem kişiler hem de firmalar oluşturdukları siteyi daha fazla kişi ziyaret etsin ve daha fazla kişi aktif olarak kullansın ister. Ancak bunu yapabilmek için gerekli olan tasarım unsurlarının önemini kavrayan pek az kişi ve kurum bulunmaktadır.

Hazırlamak istediğiniz sitede uygulanan her tasarım unsurunda sitenizin kullanıcı sayısını artırabilmeniz mümkün olacaktır. Sitenizi belli bir sisteme oturttuğunuz zaman arama motorları ile dost hale gelebilmesi ve sitenizde bulunan unsurlar ve hizmetler ile ilgili yapılan aramalarda arama motorlarının üst sıralarında çıkabilmeniz mümkün hale gelecektir. Bu da sitenizin değerinin artmasını sağlayacaktır.

Günümüzde insanlar arama motorlarında bir konu hakkında ya da ürün hakkında arama motorlarından destek aldığında son sayfadaki değil ilk sayfada ve hatta ilk sıralarda yer alan sitelerle ve firmalarla ilgilenmektedir. Birçok kişi için ne üstte yer alan firma daha kaliteli hizmet veriyor anlamına gelmektedir. Bu yüzden firmanızın ve sitenizin başarısını artırarak üst sıralara çıkmanız önem taşır. Bunu da ancak doğru web tasarımı tekniklerini kullanarak gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Eskiden insanlar web sitesi hazırlamanın oldukça güç bir iş olduğunu düşünebilmekteydi. Hatta bir site hazırlamanın günlerce ve aylarca süren bir iş olduğuna inananlar da bulunmaktaydı. Ancak günümüzde birçok kişi bu konuyla ilgili eğitimi almasa da basit web tasarımı programları sayesinde rahatlıkla bir site hazırlayabilmektedir. Durum böyle olunca aynı alanda hizmet veren birçok sitenin ortaya çıkması da kaçınılmaz hale gelmiştir. Böylelikle siteler arası yarış da başlamıştır.

Siteler arası oluşan bu yarışta en iyi tasarıma sahip olan ve sürekli olarak güncellenen sitelerin arama motorlarında ilk sıralarda yer aldıklarını görebilmeniz mümkündür. Doğal olarak ilk sıralarda yer alan bir sitenin kullanıcısı da fazla olacağından bu siteye sahip kişi ve kurumların müşteri potansiyelleri ve kazançları da daha fazla olacaktır.

Siteniz için uygulanan web tasarımı sayesinde sadece potansiyel müşteri sayınızı ve kazancınızı değil imajınızın gücünü de artırabilmeniz mümkündür. Bu yolla gerçekleştirdiğiniz yenilikleri ve çıkarmış olduğunuz yeni ürünleri piyasaya daha rahat bir şekilde tanıtabilmeniz mümkün olacağından kampanyalarınızdan ve yeni ürünlerinizden çok kısa süreler içerisinde verim alabilmeniz mümkün olacaktır. Basılı materyallerle yapacağınız kampanya ve reklamları düşünecek olursanız bu yolla daha düşük maliyetlerle satışlarınızı artırabilmeniz mümkün olacaktır.

Content Protection by DMCA.com

“Web Tasarımının Önemi” üzerine 11 düşünce

 1. Bir web sayfasının popülerliği , ziyaretçi sayısının yoğunluğuna bağlıdır . Aynı şekilde bir site ziyaretçileri çekmek istiyorsa , web sayfasının renginden tasarımına ve içeriğine gereken önemi vermelidir .

 2. Artık eğitim kurumlarında web tasarımı adı altında dersler bulunmakta. Yani temelden eğitim. Konusunda uzman öğretim görevlileri bilgilerini paylaşıyor. Hatta bu konuda bir takım proje görevleri de öğrencilere verilmektedir. Bu ülkemiz adına çok sevindirici.

 3. Öncelikle şunu söylemeliyim ki web sitesi firmaların imajının artmasında gerçekten etkin bir rol oynamaktadır.Müşterilerinize seslenmenizin en güvenli ve faydalı yolu web tasarım ile gerçekleşmektedir.Yapacağınız her bir adımı müşteriler ile rahatlıkla paylaşmanız açısından vazgeçilmez bir aracı unsuru.

 4. Kuşkusuz görsellik her konuda olduğu gibi web tasarımı konusunda da çok önemlidir. Web sitesi ne kadar göze hoş görünürse ziyaretçi sayısı arttığı için web sayfasının popülerliğide artacaktır. Bununla beraber kazancınızla beraber imajınızda ivme kazanacaktır.

 5. Bir web sitesini iyi gösteren tek şey tasarımın nasıl olduğu. Bunu da her altyapı sağlamıyor. Joomla, easy builder, wordpress iyi duran tasarımlar sağlıyor. Bunlar tavsiye edilebilir.

 6. Çok doğru bir yazı gerçekten kişisel web sitesi artık insanların kimliği hatta kartviziti niteliğinde. Herkesin web tasarımını az çok bilmesi hatta kesinlikle web sitesine sahip olması lazım bence.

 7. Evet arkadaşlar günümüzde web tasarım gelişimi çok önemlidir.Sitelere ilk girişte popüler olmasının sağlayan site içi tasarımlarıdır.Gerçekten etkileyici bir web tasarım sizin sitenize çok fayda sağlayacaktır.

 8. Günümüzde web tasarımının kolay bir iş haline geldiği doğru ancak bu durum bazen son derece kalitesiz ve baştan savma sitelerin de ortaya çıkmasına sebep olabiliyor.

 9. Tasarım işlemi, sayfaya giren kişinin dikkatini anında çeken, sıkmayan, içerik açısından aranılan her bilgiye kolaylıkla ve öğrenilmek istenilen bilgilere kategoriler halinde ulaşmayı sağlayan dizaynda ve kolay kullanım sağlamaya yönelik hareketler içermektedir.

 10. Web tasarımında bence en önemli noktalardan biride, sayfanın düşük hızlı internet kullanıcılarında bile sorunsuz yüklenmesi ve görüntülenmesi olduğunu düşünüyorum. Göze hoş gelicek şekilde, fazla flash kullanmadan tasarlamak güzel olacaktır.

 11. Dünyada her alanda olduğu gibi bir web sitesinde de görsellik çok önemlidir. Renkler ve en önemlisi de kullanım kolaylığı. Karma karışık siteleri hiç sevmiyorum kesinlikle kullanıcı dostu olmalı site tasarımları.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.