Sizi Arayalım
Müşteri Temsilcilerimiz Sizi Arasın
 • İsim & Soyisim*
  0
 • Telefon*
  1
 • Kısa Açıklama*
  2
 • 3
0 (322) 911 0 374
SEO Kavramı İle Tanışın

SEO (Search Engine Optimization) ya da Türkçe olarak “Arama Motoru Optimizasyonu” web sitelerinizin Google ve tüm diğer arama motorlarında kendi içeriği ile alakalı kelimelerde ilk sayfada ve hatta ilk sıralarda çıkması için yaptığımız çalışmalara verdiğimiz isimdir. Sitenizin tasarım aşaması ve sonrasında uzun süre uygulanması gereken olmazsa olmaz profesyonel bir uygulama metodudur. Arama motorları, ziyaretçilerinizin sizi bulması için en önemli kaynaktır.

Detaylı SEO ve Sektör Analizi

Web sitenizin mevcut SEO durumu ve sektörünüzdeki genel rekabet durumu ile alakalı genel analiz hazırlarız. Analiz sonucunda kendimize bir rota çizme imkanı buluruz.

On Page SEO ile Sitenizi Hazırlayalım

Sitenizin Google tarafından ön görülen şekilde tüm sayfa içi SEO ayarlarını özen ile yapalım ve yükselmesi için en hazır haline getirelim.

Kaliteli ve Organik Backlink Çalışması

Google’ın SEO açısından en çok önemsediği konu Backlink konusudur. Siteleriniz için organik ve hızlı etki eden bir BACKLİNK İNŞA sistemi oluşturuyoruz.

Başarılı ve Kalıcı Sonuçlar

Yaptığımız SEO çalışmaları sonrasında en başarılı ve kalıcı sonucu alabileceksiniz. Bu sayede web siteleriniz otoriter kimliğine çok daha kısa bir sürede kavuşacak.

SEO açılımı (Search Engine Optimization) yani Türkçesi “arama motoru optimizasyonu” dur. Google web sayfaları anahtar kelimelerde sıralarken, belirli kriterlere göre sıralar bu sıralamayı SEO kriterlerine göre yapar. İnternet üzerinde ki potansiyel müşterilerinizi bulmanız ve iletişime geçmenizi sağlayacak bu terim aslında web sitenizin can damarıdır da denilebilir, sattığınız veya satacağınız ürünler için Google’da üst sıralarda olmadığınız sürece ürünlerinizi satın alacak müşterilere ulaşmanız neredeyse imkansızdır. Web sitenizin Google’da organik aramalarda üst sıraya gelmesi için yapılacak olan çalışmalara SEO denir.

Google; daha verimli arama sonuçları, temiz bir internet ortamı, doğal ve doğal olmayan web sayfalarını birbirinden ayırabilmek amacı ile SEO kriterlerini geliştirmiş ve çoğaltmıştır.

İlk zamanlarda çok basit bir şekilde web sayfaları yükseklerde listelenebilirken, şu anki  SEO kriterleri çok daha karmaşık bir hale gelmiştir. Gerçek başarıyı yakayabilmek ve iyi bir sıralama elde edebilmek için “nitelikli seo danışmanı” ihtiyacı ortaya çıkmıştır.

Gerçek SEO

Bu terimi bir çok kişiden duymuş olabilirsiniz fakat gerçek seo kavramını bilen kişi veya kurumlar Türkiye’de gerçekten az durumda, backlink çalışması yapabilen herkesin kendini SEO danışmanı olarak nitelendirmesi üzerine web sitesi sahipleri gerçek seo kavramından uzaklaşmış ve backlink çalışmalarına yöneltilmiş durumda.

 • SEO backlink değil, algoritma bütünlüğüdür.

Google’ın değişen ve gelişen algoritmasına uygun şekilde geliştirilen tamamen organik çalışmalar doğrultusunda sitenizin gerçek başarıyı yakalayarak daha geniş kitlelere ulaşması sağlanmaktadır. Uzman ekibimiz tarafından geliştirilen seo çalışmaları Google’ın algılama mantığına uygun şekilde yürütülmekte olup sizi gerçek başarıya ulaştıracaktır.

Yanlış SEO Çalışmaları

Google’da yükselme ümidi ile çıktığınız bu yolda sitenizi Google’ın çalışma mantığı dışında hareket eden sözde seoculara bırakırsanız bu durum sizi ve sitenizi üzebilir. Google’da yükselmek yerine daha da gerilere düşerek, sitenizin ceza almasına neden olacak çalışmalardan kesinlikle uzak durulmasını istemeli ve iş sonunda ise detaylı rapor talep etmelisiniz.

Netbim Bilişim Teknolojileri ile çalışmaya başladığınız andan itibaren %100 gerçek bilgileri yansıtan SEO Analiz ve raporlama paneline size özel hesap bilgileriniz ile giriş yaparak 7/24 yapılan tüm çalışmaları takip edebilirsiniz. Böylece SEO çalışmasının başlangıcından sonuna kadar tüm anahtar kelimelerinizin durumunu online takip edebilir ve ilerlemeleri anlık olarak görebilirsiniz. Netbim SEO Analiz ve rapolama paneli ile çalışmaların takibini yapabiliyor olmanız, şeffaf ve gerçek SEO yapıldığını da ortaya koyar.

SEO Aşamaları

SEO genel olarak site içi ve site dışı olmak üzere iki temel kısımdan oluşur.

SEO’da temel esaslar bulunur bunlardan birincisi web sayfasının kod yapısı, içeriği, parametreleri gibi bir çok faktörünün optimize edilmesi işlemidir. Bu işlem site içi SEO optimizasyonudur. Bu işleme biraz örnek verelim.

 • Sayfanın title, keywords, description kısımlarının düzenlenmesi (header ayarları)
 • Sayfaya özgün içerikler girilmesi
 • Sayfanın içeriği ile kod oranının ayarlanması
 • İçerikte geçen anahtar kelimelerin imlemelerinin yapılması
 • Sayfa içi resim kullanımı, resimlerin genişlik, yükseklik değerlerinin verilmesi ve alt parametresinin tanımlanması
 • Gereksiz link çıkışlarının düzenlenmesi ve linklere nofollow parametresinin kullanılması
 • Tablo yapıları, iframe gibi eski kod yapılarından arındırılması ve daha özgün kodlamaların kullanılması
 • Özgün tema yapılması, kopya temaların kullanılmaması

Bir diğeri ise site dışı SEO optimizasyonudur. Site dışı optimizasyonda ise web sayfasının bilinirliğinin arttırılması, daha popüler hale getirilmesi işlemi vardır. Bu işlemlerde şu şekilde arttırımla sağlanabilir.

 • Sosyal medya birimlerinde belirli aralıklarda sitenin paylaşımlarının yapılması
 • Makale tanıtımları ile sitenin kalıcı backlink elde etmesinin sağlanması
 • Kaliteli ve otoriter, içeriğiniz ile uyumlu web sayfalarından backlinklerin elde edilmesi
 • Linkwheel teknikleri ile alt sayfalarınınız paravan bloglar ile güçlendirilmesi
 • Forum tanıtımları ile sitenin bilinirliğinin arttırılması
 • Özgün wikipedia tanıtımlarının yapılması
 • Güvenlik sertifikalarının alınması
 • Eğitim platformlarında özgün paylaşımların yapılması

 

Ve daha bir çok kriter SEO için gayet önemlidir. Arama motoru optimizasyonu konusunda kurumsal firmaların bilmesi gereken en önemli konu “nitelikli seo danışmanı” seçimi olacaktır. Bu tarz SEO danışmanlarını bulabileceğiniz platformların başında kurumsal SEO hizmeti veren firmalar gelmektedir.

 

Netbim olarak siz değerli müşterilerimize kurumsal ve garantili SEO hizmetini sunuyoruz.