Sizi Arayalım
Müşteri Temsilcilerimiz Sizi Arasın
  • İsim & Soyisim*
    0
  • Telefon*
    1
  • Kısa Açıklama*
    2
  • 3
0 (322) 911 0 374

mobile-webdesign

 

Web sayfası yaptıran müşterilerin en çok karşılaştıkları sorunların başında web sayfalarının telefonlarda, tabletlerde ve televizyonlarda uyumlu çalışmaması geliyor. Mobil web tasarımı yapılmamış ise bu gibi durumlarda sitenin kötü durduğu söylenebilir. Kötü kelimesini biraz daha açarsak, yapılan web sitenin değişik çözünürlüklerde veya ekran boyutlarında düzenli bir şekilde görünmemesi durumu olarak bakabiliriz. Böyle durumlarda web sitenin bazı yerleri sağa, sola kaçmış olabilir ve boyutlarda, arkaplan kısımların da göze hoş gelmeyen görüntüler oluşabilmektedir.

Bu gibi sorunlar ile karşılaşmamak için mobil uyumlu web tasarım (duyarlı web tasarım) hizmetlerinden yararlanmalısınız. Mobil uyumlu web tasarımlı siteler, tablet veya telefon gibi mobil birimler ile giriş yapıldığında, sayfa kendini otomatik olarak mobil cihazınıza göre entegre eder. Böylelikle mobil cihazınız ile web sayfasını gezerken, sayfanın tam olarak cihazına oturduğunu görürsünüz.

Mobil Uyumluluk Konusuna Neden Önem Vermelisiniz?

Mevcut ve potansiyel müşterileriniz markanızı birçok farklı cihazda keşfediyor ve her seferinde iyi bir dijital deneyim geçirmeleri gerekiyor! Tüketiciler, markaların kendilerini önemsemelerini isterler, bu yüzden iyi bir kullanıcı deneyimi vermeyen bir markaya denk gelirlerse, bariz olanı düşünürler: “Markanız tüketiciyi umursamıyor.”

Bu durum, bir markanın bu zamanda rekabetçi olabilmesi için başarması gereken müşteri deneyimi bulmacasının bir parçasıdır. Mobil Uyumlu Web Tasarım ise bulmacanın dijital ayağına ciddi bir çözüm getiriyor.

Mobil Uyumlu Web Sayfası Oluşturmak

Mobil Uyumlu Web siteleri, site içerikleri ve düzeninin, kullanıcının şartlarına göre, yani ekran boyutu, platformu ve hatta oryantasyonuna göre adapte olur.

Web sayfanızın mobil uyumluluk gösterebilmesi için, sayfa hazırlanırken kullanılan kodların bütün birimler tarafından desteklenmesi, kullanılan kodların sayfa boyutlarını çözünürlüğe göre otomatik olarak ayarlaması gibi işlemlerin yapılması gerekmektedir.

Şunu unutmayın, mobil uyumlu web sayfaları daha düzgün bir görüntü ve işleve sahip olacağı için, sayfayı gezen ziyaretçilerin web sayfanızı tekrar ziyaret etme olasılığı yükselecektir buda sadık ziyaretçi sayınızın artmasını sağlayacaktır.

Mobil Web Tasarım Hizmeti Netbim Bilişim’de

Netbim Bilişim olarak sizlere sunduğumuz hizmetlerden bir tanesi olan mobil web tasarım hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Bu hizmetlerimizden yararlanarak mobil uyumlu web site sahibi olabilirsiniz.