Sizi Arayalım
Müşteri Temsilcilerimiz Sizi Arasın
 • İsim & Soyisim*
  0
 • Telefon*
  1
 • Kısa Açıklama*
  2
 • 3
0 (322) 911 0 374

e-ticaret sitesi nasıl kurulurBu yazımızda sizler için sıfırdan bir e-ticaret sitesinin kurulumunu detaylı bir şekilde aktaracağız. Yazımızı hem ileri seviye hem de teknik açıdan bilgisi bulunmayan kişiler için derleyeceğiz. Bir internet sitesinin (e-ticaret siteleri de dahil) kurulması ve yayına alınarak ziyaretçilere hizmet vermesi için üç ana araca ihtiyacı bulunmaktadır.

Domain : Domainler internet sitelerine tahsis edilen, yıllık bir ücret karşılığında size sunulan alan adlarıdır. İnternet sitenizin prestijini ve kalitesini belirteceğinden dolayı alan adı seçiminizde .com, .net veya .com gibi prestijli uzantıları tercih edebilirsiniz.

Hosting : Domaininiz ile ilşkilendirilerek sizlere sunulmuş web alanıdır. Bu alan içerisine ekleyeceğiniz dosyalar direkt olarak internet sitenizde yayınlanmaktadır. Türkiye’de bir e-ticaret sitesi oluşturacağınızı düşünürsek Türkiye Lokasyon ve Linux işletim sistemini destekleyen bir hosting almanızı tavsiye ederiz.

Yazılım : E-ticaret alanında paket yazılımlar bulunduğu gibi Netbim olarak hazır yazılımlar veya size özel hazırlanan özgün yazılımlar da yapabilmemiz mümkündür. Yazılımları hosting içerisine kurarak ziyaretçilerin domain üzerinden giriş yaptıklarında e-ticaret sistemini görmeleri sağlanır. Yazılımlar bir internet sitesinin arka planında bulunan işlevsel iskeleti olarak da adlandırılabilir.

Not : E-ticaret sitesi kurulumunda mutlaka profesyonel yardıma ihtiyacınız bulunur. Netbim olarak sizlere e-ticaret sistemleri konusunda sahip olduğumuz sayısız referans ile kurumsal çözümler sunmaktayız.

E-TİCARET SİTENİZDEN NE SATACAĞINIZI BELİRLEYİN

E-ticaret siteniz üzerinden nelerin satışını yapacağınızı belirleyin. Genel bir alışveriş sitesi açmayı düşünüyorsanız sektörde bulunan güçlü rakipler ile rekabet içerisine girmek sizi oldukça yorabilir. Bu durum yerine daha alt sektörlere yönelerek satış şansınızı arttırabilirsiniz.

Satacağınız ürünlerin bir listesini çıkarmanız ve ürün eklemelerinizi buna göre yapmanız gerekmektedir. Her ürününüze özgün olarak açıklamaların yazılması, mümkünse profesyonel ürün çekimi hizmetinden yararlanarak kaliteli ürün görselleri sitenizde kullanmanızı tavsiye ederiz. İnternetten alışveriş yapan kişilerin yoğunluğu ürün görsellerinin kalitesinin ilgisini çektiğini ve almasında bir etken olduğunu dile getirmektedir.

SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZI ALIN

Site adınıza ait sosyal medya hesaplarınızı mutlaka siteniz yayına girmeden ve kimsenin siteniz hakkında haberi yokken alın. İleride site isminize ait Facebook hesaplarının, Twitter hesaplarının ve diğer sosyal paylaşım platformlarında jenerik isim olarak alınmasının da önüne geçerek üzerinizden prim yapmalarını baştan engelleyebilirsiniz.

Domain isminize ait diğer uzantıları da satın aldığınız takdirde sitenize rakip olarak ileride ortaya çıkabilecek taklitlerinizden de arınmış olursunuz. Sosyal medya hesaplarınızın geliştirilerek sizlere siteniz için ekstra ziyaretçiler sağlaması için Netbim sosyal medya hizmetlerinden profesyonel yardım alabilirsiniz.

 PRESTİJLİ NUMARALAR TERCİH EDİN

Telefon numaraları tüketicilerin gözünde önemli bir etkendir. Örneğin ücretsiz danışma hattı numaralarından olan ve 0800 veya 0850 ile başlayan numaraların yapılan araştırmalar sonucunda alışveriş yapacak kişilere güven verdiği ortaya çıkmıştır.

Prestijli numaralar almak için rakamların uyumlu ve kolay akılda kalabilir şekilde olmasına dikkat edin. Mutlaka sabit hattınızın yanında ücretsiz numaralardan da alarak kurumsallığınızı ön planda tutun.

E-TİCARET SİTEMİZ HAZIR PEKİ YA ŞİMDİ

E-ticaret sitenizi hazır hale getirdikten sonra sıra ziyaretçilerin sitenizi ziyaret etmesine geldi. Bu süreç başlı başına reklama ve zamana dayalı bir süreç olduğundan dolayı tercih edebileceğiniz farklı alternatifler bulabilirsiniz.

Hızlı geri dönüşler istiyorsanız öncelikle Google Adwords reklamlarını, Facebook Reklamlarını, Toplu mail veya interaktif reklamcılık yöntemlerini tercih edebilirsiniz. Daha uzun vadede daha kalıcı bir getiri istiyorsanız ise tercihinizi SEO yani arama motoru çalışmalarından yana kullanabilirsiniz.

Not : Reklam çalışmaları konusunda NETBİM ailesi olarak sitenize özel reklam stratejileri geliştirerek minimum bütçe ile maksimum geri dönüşler almanızı sağlayabiliriz

Bir önceki yazımız olan E-Ticaret Nedir? Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde e-ticaret nasıl yapılır, e-ticaret nedir ve e-ticaret sitesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Content Protection by DMCA.com

“E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur” üzerine 8 düşünce

 1. Bir e-ticaret sitesinin nasıl kurulacağını kısa fakat gayet anlaşılır bir şekilde anlatmışsınız. İyice okudum fakat yine de tek başına yapılabilecek bir iş değil gibi görünüyor. Uzman yardımı almak gerekiyor. Peki siteyi kurduktan sonra en iyi müşteri çekme yöntemi seo yöntemi midir? Bununla ilgili bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

 2. Faydalı bir yazı , kendi ilgi alanım dışı olsa da bu alanda boy gösteren kimseler için bilinmesi gereken oldukça önemli ve gerekli bilgiler içeriyor .

 3. Güncel konularla ilgili yazılarınız yanında bir de yardımcı oluşunuz muhteşem. Site sayesinde her türlü bilgi edinebiliyor ve güncel konuları , internet ile ilgili tüm olan biteni sizle takip ediyorum. Bu konuyla ilgilide eminim internet üzerinden satış yapabilecek olanlara ayrı bir yol göstermişsinizdir.

 4. E ticaret Pazar payı çok geniş olan bir ortam olduğu için bence kesinlikle profesyonel destek alınmalıdır. Benzerlerinin arasından tercih edilebilir olmak için kesinlikle yukarıda sayılan adımların çok kaliteli şekilde altyapılar olarak hazırlanması gereklidir.

 5. e-ticaret önemli bir aracı diyebilirim.Fakat e-ticarette rakiplerden bir adım önde olmak amacıyla kullanabileceğim adım ve yöntemler ne olmalı ? google adwors yöntemlerine başvurmak mı gerekiyor.

 6. Bir çok yorumu okudum ve pek katıldığımı söyleyemem. Ticaret ile uğraşmaktayım. Evet yazının bir çok kişiye hitap ettiği ve bilgi verdiği doğru. Ama ana soru olan e-ticarette rakiplerimden nasıl bir adım önde olabilirim sorusunun cevabı eksik. Bence bu tamamen rakip firmanın nasıl bir yapıya sahip olduğu ile alakalıdır.

 7. Güzel yazı olmuş ama Türkiye’de herkes e-ticaret sitesi kuramaz. Web masterlar bunun için var. Bir web tasarımcı olarak bu işin profesyonel ellere bırakılması gerektiğinin taraftarıyım.

 8. E-ticaret sitesine sahibim.Fakat hangi adımları izleyeceğim konusunda tam donanımlı değildim.Verdiğiniz bilgiler çok işime yaradı.Artık belirlediğiniz adımlar üzerinden sitemi şekillendireceğim.Seo müşteri çekmek için sanırım akılcı bir yol olacak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.