Sizi Arayalım
Müşteri Temsilcilerimiz Sizi Arasın
 • İsim & Soyisim*
  0
 • Telefon*
  1
 • Kısa Açıklama*
  2
 • 3
0 (322) 911 0 374

Kurumsal Web Tasarımın Önemiİnternetin hayatımıza girmesinin ardından özellikle iş hayatında daha ileriye gitmek isteyen kişilerin varlıklarını internette de göstermeleri zorunlu hale gelmiştir. İnternet ortamında bulunmak şirketler için Yeni Türk Ticaret Kanunu gereğince zorunlu hale de gelmiştir. Bu da firmaların internet ortamında daha aktif olarak boy göstermesine yol açmıştır. Eğer bir firma sitesini daha kullanılır ve daha başarılı bir hale getirmek istiyorsa kurumsal web tasarım çalışmaları yapmaları gerekmektedir. Bu çalışmaların bir şirketin kurumsallığını da etkiliyor olması nedeni ile daha büyük bir özen gerektirdiği de bilinmektedir.

Sitenizin daha başarılı hale gelebilmesi sayesinde özellikle arama motorlarının üst sıralarında yer alabilmeniz mümkün hale gelebilmektedir. Bu sebeple sitenizde uygulayacağınız her tasarım öğesi ve her içerik ayrı bir öneme sahiptir. Şirketinizin profesyonelliğini gösterebilmeniz açısından uygulayacağınız kurumsal web tasarım çalışmaları için ayrıca bir emek harcamanız gerekmektedir. Ciddi bir iş yaptığınızı gösterebilmeniz için kullanacağınız renkler ve içerik yazılarınızda kullanacağınız dil önem taşır. Eğer dil olarak daha samimi bir dil kullanacak olursanız bazen bu durum sizin işini lakayt olarak gerçekleştirdiğiniz izlenimini oluşturabilir. Bu sebeple daha profesyonel bir dil kullanmanız büyük bir öneme sahiptir.

Site tasarımında kullanacağınız renklerin firmanızın işleyişi ile ilgili olması da ayrıca bir önem taşımaktadır. Renklerin kendine has anlamlarından faydalanmanız sayesinde kurumsal web tasarım konusundaki çalışmalarınızın daha başarılı olabilmesi mümkün olacaktır. Diyelim ki doğa ile ilgili çalışmalar yapıyorsunuz. Bu durumda site tasarımınızda kullanacağınız renklerin doğa ile özdeşleşmiş olan yeşil tonlarında olması önem taşır. Böylelikle görsel açıdan da sitenizi ziyaret eden kişilerin hangi iş alanları ile ilgilenmiş olduğunuzu anlamaları kolaylaşacaktır. Renklerin yanı sıra sitenizin kullanımı için rahatlık oluşturacak olan şablonlar da büyük bir öneme sahiptir. Kullanımı kolay olan şablonlar uygulandığında siteniz kullanıcıların daha rahat gezinti yapabilmesine olanak sağlayacaktır. Bu da daha fazla kullanıcıya sahip olan ve hatta kalıcı kullanıcılara sahip olan bir site anlamına gelmektedir.

Özellikle iş alanında hazırlatmış olduğunuz sitelerin kurumsallığı üzerinde büyük bir etkisi olan site tasarımlarında seçici davranmanız sitenizin size daha fazla kazanç sağlamasına olanak sağlayacaktır. Aksi takdirde sitenizin size istediğiniz başarıyı sağlaması da mümkün olmayacaktır. Hatta internette boş yere yer kaplayan bir site için para ödemiş olursunuz. Kurumsal web tasarım teknikleri uygulandığında ise aşmış olduğunuz sitenin size daha fazla müşteri getirmesi mümkün olacaktır. Söz gelimi İstanbul’da hizmet veren bir mobilya mağazası olun, mağazanızın sahip olduğu site sayesinde sadece bulunduğunuz bölgedeki insanlardan değil Türkiye’nin pek çok farklı yerinde oturan insanlardan sipariş alabilmeniz mümkün olacaktır. Bu da doğal olarak müşteri portföyünüzün genişlemesi ve kazancınızın artması anlamına gelecektir.

Hazırlanan programlar ve uygulamalar sayesinde site tasarlamak pek çok kişi için oldukça kolay bir hale gelmiştir. Ancak bir siteyi arama motorlarında üst sıralara taşıyabilmek için sadece site tasarlamak hakkında bilgiye sahip olmak yeterli olmayacaktır. Özellikle kurumsal web tasarım söz konusu olduğunda sahip olduğunuz kısıtlı site tasarım bilgisi kesinlikle yetersiz kalacaktır. Bu alanda yükselmek ve daha fazla kazanç elde etmek istiyorsanız işinin ehli olan profesyonellerden yardım almanız önem taşımaktadır.

Bir önceki yazımız olan Web Tasarımının Önemi başlıklı makalemizde web tasarım teknikleri ve web tasarımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Content Protection by DMCA.com

“Kurumsal Web Tasarımın Önemi” üzerine 7 düşünce

 1. Artık şirketlerin profesyonel olduklarının en büyük kanıtlarından birisi de kurumsal web sitelerinin olması. Bir web sitesi olmayan şirketin geniş kesimlere hitap etmesi de artık çok zor. Bundan dolayı kurumsal web siteleri şirketlerin marka değerlerini de arttıran bir olgu.

 2. Bir firmanın web sitesinin dizaynının profesyonel olması her zaman o firmanın kaliteli olduğu anlamına gelmiyor. Özensiz ve kalitesiz iş yapan bazı firmalar kendilerini iyi tanıtabilmek ve özellikle uzak bölgelerden işler alabilmek için web sitelerini kurumsal gösterebiliyorlar.

 3. Aynı zamanda web sitesinin nasıl tasarlandığı, kullanım kolaylığının olup olmadığı da önem taşıyor.  Bence katılımcı sayısını etkileyen en önemli faktör budur. Kullanımı zor olan bir siteye sadece giriş ve çıkış yapılıyor. 

 4. Kurumsal web tasarım, kurumsal firmalar için büyük önem taşıyor. Heleki kurumsal çizginin sektörde büyük önem taşıdığı şu günlerde, sade ve anlaşılabilir bir tasarım zorunlu hale geliyor.

 5. Zaten şimdi kanun da var diye biliyorum. Kurumsal web siteleri zorunlu hale gelecek. Ama bence bunu bu kadar zorunlu hale getirmelerine gerek yok. İsteyen kurumsal web sitesini yapsın. Faydası yok değil.

 6. Kurumsallık ve profesyonellik açısından şirketlerin web sitelerinin olması çok önemli bir konu ancak bazı web siteleri o kadar kullanışsız ki aradığınızı bulmaya çalışırken, şirketten soğuyorsunuz.

 7. Tasarım her alanda önemini gösteriyor. Sıradanlıktan uzak farklı ve dikkat çekici işlere imza atmak gerekir. Bu sadeliğin dışına çıkılması anlamına da gelmiyor tabi. Bu konu hakkında başarı, arama motoru sonuçlarında kendini gösteriyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.