Sizi Arayalım
Müşteri Temsilcilerimiz Sizi Arasın
  • İsim & Soyisim*
    0
  • Telefon*
    1
  • Kısa Açıklama*
    2
  • 3
0 (322) 911 0 374

Son dönemlerde internet üzerinde de baktığımız zaman WordPress ile alakalı olarak tema tasarımı kavramına ilişkin insanların çok yoğun bir araştırması olduğunu görüyoruz. Günümüzün en çok kullanılan hazır sistemlerinden birisi olarak dikkat çeken ve SEO uyumluluğu ile kısa zaman içerisinde herkesin beğenisini kazanan bu mükemmel sistem, yeni tasarım seçenekleri ile her geçen gün çok daha fazla ön plana çıkıyor ve insanların beğenisini kazanmaya devam ediyor diyebiliriz. Kısa bir zaman dilimi içerisinde çok daha mükemmel seçenekler ortaya çıkıyor.

PHP altyapısına sahip bir sistem olduğundan dolayı salt bir tasarım yeterli olmayacaktır. WordPress, işlevsel olarak her anlamda kendi hazırlamış olduğu panelini kullanmakta ve bu anlamda farklı tasarımlara karşı eğilim göstermemektedir. Ancak yapılmış bir tasarımın WordPress altyapısı üzerinde kullanılması PHP yazılımcılar için son derece basit bir yöntem olarak dikkat çeker. Özellikle son birkaç sene içerisinde bu sisteme dünya genelinden o kadar fazla tema geliştirilmiştir ki şaşmamak elde değil.

Wordpress Tema Tasarımı
WordPress Tema Tasarımı

WordPress tema tasarımı yapabilmek ve bunda gelir elde edebilmek için günümüz trendlerini en iyi şekilde anlamış ve benimsemiş olmanız gerekir. İşte bu noktada yeni nesil tasarımlardan feyz almak son derece önemlidir. Her temada olduğu gibi bu sistem için hazırlanacak tasarımlarda da öncelikli olarak Photoshop ile arayüz geliştirme süreci ve sonrasında HTML5, CSS3, Boostrap, Jquery, Javascript gibi kodlama dillerini kullanarak sitenin sitatik yapısını oluşturma aşamasına geçilir. İşte bu noktadan sonra yazılım işleri ortaya çıkar.

Statik hale getirilen tasarım daha sonrasında WordPress panel altyapısına giydirilir. Bu panel içerisinde temanın tüm dinamik ayarlarını yapabilmesi için kullanıcılarınıza özel bir panel de yapabiliyorsunuz. Bu sayede kısa zaman içerisinde gelişmiş tasarımlar ortaya çıkarabiliyor ve domain lisanslı olarak satabiliyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Boostrap ile Mobil Uyumlu Web Tasarım başlıklı makalemizde boostrap ve mobil uyumlu web tasarım hakkında bilgiler verilmektedir.

Content Protection by DMCA.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.